Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ Derneğimizi Ziyaret etti.

Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ, Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ziya Zakir ACAR ve dernek üyeleri ile sohbet eden Vali Enver ÜNLÜ, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Dernek Başkanı Ziya Zakir ACAR, Vali ÜNLÜ'ye günün anısına bir plaket sundu.

Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü Kutlandı.

 

 

25. Yılında HOCALI'yı Andık.

25. Yılında HOCALIYI ANDIK
Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu ile birlikte Hocalı katliamının ...25. Yıl dönümü nedeniyle bir konferans düzenlendi.

Iğdır 'da 20 Yanvar Şehitleri Anıldı

Iğdır'da, Azerbaycan’ın bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kanlı Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamının 27. Yıl dönümünde kurbanları anıldı.

Derneğimiz,Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman ’a plaket verdi.

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar, Iğdır  Valisi Ahmet Turgay Alpman ’a plaket verdi.

Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yıldönümü Programı Düzenlendi.

Iğdır-Azerbaycan Dil, tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanlığı'nca "Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yıldönümü" anısına program düzenlendi

Ziya Zakir ACAR,yayınlanmış kitaplarını imzaladı.

Araştırmacı-Eğitimci- Yazar Ziya Zakir ACAR, Iğdır Valilik Yolunda yayınlanmış kitaplarını imzaladı.

İmza Törenine Iğdır Valisi Sayın Ahmet Turgay ALPMAN, İl Emniyet Müdürü Sayın Yüksel BABAL, Iğdır Rektörü Vali Yardımcıları,  Iğdır Milletvekili Sayın Nurettin ARAS, kurum müdürleri ve Iğdır halkı katıldı.

Gurbetteki İş adamları Iğdır'da buluştu.

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar tarafından  hazırlanan ve SERKA tarafından desteklenmeye uygun görülen “Gurbetteki iş adamları Iğdır’da buluşuyor” projesi kapsamında toplantı yapıldı.

Ağrı Dağı Sempozyumu Sona erdi.

II. Uluslararası Türk Kültüründe Ağrı Dağı Sempozyumu Sona erdi.

Diğer Makaleler...

  1. HOCALI FACİASI ANILDI

Üye Girişi