Ziya Zakir ACAR, Her Yönüyle Iğdır kitabını Iğdır Valisi Sayın Enver ÜNLÜ'ye Makamında takdim etti.

Eğitimci, Araştırmacı, Yazar Ziya Zakir ACAR, Her Yönüyle Iğdır kitabını Iğdır Valisi Sayın Enver ÜNLÜ 'ye Makamında taktim etti. Vali Enver ÜNLÜ, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Iğdır ve Iğdırlılar için güzel bir kaynak dedi.

Her Yönüyle Iğdır 3.Baskı Çıktı.

Iğdırlılar ve Iğdır’ı tanıtmaya yönelik çok amaçlı güzel bir kaynak. Her Yönüyle Iğdır Kitabında Iğdır ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

Ziya Zakir ACAR Iğdır Üniversitesi'nde Nevruz'u Anlattı.

Iğ­dır hal­kı­nın çok bü­yük bir se­vinç ve sabırsız­lık­la bek­le­di­ği ve kut­la­dı­ğı bayramlardan bi­ri de Nev­ruz Bay­ra­mı­dır. Nevruz­da her şe­yin ye­ni­den doğ­du­ğu­na inanılır. Nev­ruz ta­bi­atın uya­nı­şı ve İlk­ba­ha­rın ge­li­şi­nin ha­ber­ci­si­dir.

Ziya Zakir ACAR Hocalı Soykırımı Konferansı'nda konuştu.

26 yıl önce Hocalı ’da ve Azerbaycan’ın diğer bölgelerinde işlenen soykırım kurbanlarını rahmetle anıyoruz.

20 Yanvar katliamı Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde anıldı.

Programda Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Ziya Zakir ACAR bir sunum yaptı.

Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ Derneğimizi Ziyaret etti.

Iğdır Valisi Enver ÜNLÜ, Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ziya Zakir ACAR ve dernek üyeleri ile sohbet eden Vali Enver ÜNLÜ, dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Dernek Başkanı Ziya Zakir ACAR, Vali ÜNLÜ'ye günün anısına bir plaket sundu.

Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü Kutlandı.

 

 

25. Yılında HOCALI'yı Andık.

25. Yılında HOCALIYI ANDIK
Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği ve Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu ile birlikte Hocalı katliamının ...25. Yıl dönümü nedeniyle bir konferans düzenlendi.

Iğdır 'da 20 Yanvar Şehitleri Anıldı

Iğdır'da, Azerbaycan’ın bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kanlı Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamının 27. Yıl dönümünde kurbanları anıldı.

Sayfa 1 / 5